KAWASAKI TJ53E 2 Zamanlı Benzin Motorlu El Tipi Sondaj Karot Makinası

KAWASAKI TJ53E 2 Zamanlı Benzin Motorlu El Tipi Sondaj Karot Makinası

KAWASAKI TJ53E 2 Zamanlı Benzin Motorlu El Tipi Sondaj Karot Makinası

KAWASAKI TJ53E 2 Zamanlı Benzin Motorlu El Tipi Sondaj Karot Makinası Özellikleri

 

Motor Gücü:2.6 hp
Silindir Hacmi: 53.2 cm
Silindir Sayısı:1
Silindir Çapı X Strok:44x35 mm
Yakıt Deposu:1 Litre
Maksimum Tork:3.0 Nm (2.21 ft.lbs) /5000 Rpm
Yakıt Depo Kapasite:1.1 Litre
Air-Cooled, 2 Stroke, Single Cylinder, Horizantal Shaft.

KAWASAKI TJ53E 2 Zamanlı Benzin Motorlu El Tipi Sondaj Karot Makinası

 

İN-KA el tipi karot ve sondaj sistemleri kullanım alanları:

Mermer ve maden ocaklarında: Rezerv, ayna yüksekliği, mermer-maden kalitesi tespitlerinde İN-KA el tipi benzinli sondaj karot makinelerini kullanmak ekonomik, hızlı ve kolay.

Arama – kurtarma çalışmalarında: KAWASAKI TJ53E benzinli el sondaj sistemleri;  arama-kurtarma çalışmalarında büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Su tespiti: Su arama ve tespiti uygulamaları, KAWASAKI TJ53E karotlu el sondaj sistemleri ile kolaydır.

Zemin Etüd: Jeoloji alanında, yapılmakta olan zemin etüdü uygulamalarında, KAWASAKI TJ53E el tipi karotlu sondaj sistemleri hızlı ve ekonomik çözümler sağlar.

Şehir içi ve şehirlerarası yollarda: tabela-direk, aydınlatma lambaları ve korkuluk montaj işlemlerinde temel deliği açılması işlerinde KAWASAKI TJ53 E benzinli portatif/taşınabilen/seyyar el sondajı sistemleri ile çok kolaydır.

Baraj, gölet, karayolu şantiyelerinde, maden ve mermer ocaklarında çıkan blok kayaların üzerinde delik açılması işlemlerinde, KAWASAKI TJ 53 E el tipi karot sondaj makineleri işletme maliyetlerini düşürür.

İN-KA el tipi benzinli karotlu sondaj sistemlerinde; 2 ve/veya 4 zamanlı ( KAWASAKİ,  HONDA, STAHLMANN, STAHLMAC, GENERAL POWER) benzinli motor kullanılmasından dolayı başka bir enerji gücüne (elektrik) ihtiyaç duyulmamaktadır.

İN-KA seyyar el sondajı sistemlerinin nakliyesi/taşınması çok kolaydır. KAWASAKI TJ53E benzinli el sondaj sistemleri binek bir aracın bagajına kolaylıkla sığmaktadır. Taşıma çantaları ile her türlü arazilerde, insan gücü ile rahatlıkla taşınabilmektedir.

İN-KA el tipi portatif sondaj karot sistemleri doğaya zarar vermez, uygulama yapılacak lokasyon sahasına ulaşılması için, yol açma işlemi gerektirmez.

EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNELERİNİN ENERJİ VE MADEN SEKTÖRÜNDE YERİ-ÖNEMİ

 

Bilindiği gibi Rüzgar Enerji Santralı izin işlemleri kapsamında imar planı ve proje uygulamasına esas Jeolojik&Jeoteknik etüd çalışmalarının yapılması ve raporlaştırılarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı veya ilgili İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüklerinden onaylatılması ihtiyacı bulunmaktadır.

Bu kapsamda ilgili proje sahasında yapılacak sondaj çalışmaları için söz konusu araziye ait izinlerin alınması zorunluluğu mevcuttur. Bu izinler proje sahasının durumuna göre değişkenlik göstermekle beraber genellikle sondaj çalışmasının yapılacağı alana ulaşılması için kullanılacak yola ilişkin izinlerin alınması ve orman vasfındaki arazilerde ağaç kesilmesi ihtiyacı olması durumunda alınacak izinlerdir.

Bilindiği gibi izin süreçlerinin tamamlanması uzun bir zamana yayılmaktadır. Örnek olarak hali hazırda bir RES projesi için alınması gereken izinler ile sondaj karot raporunun yetkili merci tarafından kabul edilip diğer gerekliliklerin de yerine getirilmesinden sonra onaya sunulan imar planının inceleme ve onay süresi düşünüldüğünde, normal şartlar altında kısa sürede bitirilebilecek sondaj karot arazi çalışmalarının yukarıda belirtilen izinlerin onay süreçleri dolayısıyla uzamakta olduğu ve projeye ait birincil izin süreçlerini de sekteye uğrattığı görülmektedir.

Temiz, doğal ve yenilenebilir kaynaklardan enerji ihtiyacının karşılanabilmesi ülkemizin kalkınmasında büyük rol oynamaktadır.

Yenilenebilir enerji projeleri başta olmak üzere sondaj karot çalışmasına ihtiyaç duyulan sektörlere katkı sağlamayı hedeflemiş olan Şirketimiz, kırk yılı aşkın tecrübesi ve bilinirliği ile kolay, hızlı, güvenli, ekonomik ve izin süreçlerinden muaf şekilde yapılacak Jeolojik&Jeoteknik Etüd çalışmalarında kullanılacak el tipi benzinli sondaj karot ekipmanların tedariki ile siz değerli yatırımcılar ile işbirliği içerisinde olmaktan mutluluk duyacaktır.

Şirketimiz, imalatını ve tedarikini yapmakta olduğu sert ve yumuşak zeminlerde 20 metre derinliğe inebilen ve söz konusu alandan numune de alabilen, Benzin motorlu  el tipi, taşınabilir sondaj-karot makineleri ile kolay ve hızlı sondaj çalışması gerçekleştirilmesine katkı sağlamaktadır.

Söz konusu el tipi karotlu sondaj makineleri ile yapılacak arazi çalışmalarının hızlı ve kolay olmasının yanında daha ekonomik olması da siz değerli yatırımcılara fayda sağlayacaktır. Örneğin; Jeolojik & Jeoteknik Etüd Raporuna ilişkin yapılan arazi çalışmalarında kullanılan ekipmanların montaj, demontaj bedelleri de sondaj karot uygulamasını yapan şirketler tarafından yatırımcılara sunulan fiyat tekliflerine yansıtılmaktadır.

Şirketimiz bünyesinde bulunan Benzinli el tipi sondaj, karot ekipmanlarında ise diğer ekipmanlarda olduğu gibi montaj, demontaj işlemi yapılmasına ihtiyaç duyulmayacağı için gerçekleştirilecek arazi çalışmaları daha ekonomik şekilde tamamlanabilecektir. 

Bu duruma ek olarak söz konusu el tipi karot makineleri seyyar/mobil nitelikte olduğu için çalışma yapılacak sahaya ulaşımın sağlanmasına ilişkin herhangi bir yol açma çalışması ve yapımına ihtiyaç olmayacaktır.

GÜVENLİ KULLANIM İÇİN TALİMATLARI OKUYUNUZ

YANLIŞ KULLANIM CİDDİ HASARLARA YOL AÇABİLİR. 

  2 ZAMANLI BENZİNLİ DELİCİ  MAKİNE VE  SONDAJ KULLANIM TALİMATI

BENZİN SINIFI: KURŞUNSUZ 95 OKTAN  - YAĞ SINIFI: 2 T BENZİNLİ MOTOR YAĞI

1-     1 LİTRE BENZİNE, MAKSİMUM  50 ml   2 ZAMANLI MOTOR YAĞI (2T yağ sınıfı) EKLENEREK KARIŞIM YAPILACAKTIR. BENZİN VE YAĞ KARIŞIMI DIŞARIDA BİR BİDON İÇERİSİNDE YAPILMALIDIR.  MAKİNEYE ,YAĞLI BENZİN İKMALİ YAPILMADAN ÖNCE MUTLAKA DIŞARIDA BİR BİDON İÇERİSİNDE ÇALKALAMA İŞLEMİ YAPILMALIDIR.  BENZİN –YAĞ KARIŞIMINDA, SET İÇERİSİNDE BULUNAN ENJEKTÖRÜ ( 50 ML) KULLANINIZ. 

2-     KARİBÜRÖTÖRÜN ÜZERİNDEKİ SİYAH MANDALI YİNE KARBÜRATÖR ÜZERİNDE BULUNAN (SEMBOL, AÇIK: III) LASTİK POMPAYA DOĞRU İTTİRİNİZ, DAHA SONRA LASTİK POMPAYI, POMPALAYARAK MOTORU/KARBÜRATÖRÜ BENZİN İLE DOLDURUNUZ. SİYAH MANDALI SEMBOL KAPALI, I/I KONUMA GETİRİNİZ. 

3-      GAZ TETİĞİ ÜZERİNDEKİ DÜĞMEYİ  ON (AÇIK) KONUMA GETİRİNİZ, GAZA BASARAK START İPİNİ ÇALIŞANA KADAR ÇEKİN, MAKİNE ÇALIŞTIKTAN HEMEN SONRA KARBÜRATÖR ÜZERİNDEKİ SİYAH MANDALI SEMBOL, AÇIK : III KONUMUNA GETİRİN.

4-     STOP DÜĞMESİ: SAĞ TUTMA KOLUNDA BULUNAN GAZ TETİĞİ ÜZERİNDEKİ  DÜĞMENİN OFF (KAPALI) KONUMUDUR. 

5-     İLK ÇALIŞTIRMAYI,  BİR DEPO YAĞLI BENZİN BİTENE KADAR ,MAKİNEYİ YÜKE SOKMADAN ARA, ARA GAZ VEREREK  ÇALIŞTIRARAK RODAJ İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİN. 

6-     MAKİNEYİ YAĞSIZ BENZİNLE KESİNLİKLE ÇALIŞTIRMAYINIZ.  

7-      DELİCİ MAKİNE İÇİN SHELL 95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİN TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. 

8-      2 ZAMANLI BENZİNLİ MOTOR YAĞI SINIFI: 2T’DİR. 

9-      MAKİNEYİ HER BİR SAATLİK ÇALIŞMADAN SONRA 10 DAKİKA DİNLENDİRİNİZ. 

10- MAKİNEYİ KULLANIRKEN VE YAKIT İKMALİ YAPARKEN  ATEŞ, KIVILCIM ÇIKARICI MADDELER, YANAN SİGARA VE BENZERİ MADDELERİ UZAK TUTUNUZ.  YAKIT İKMALİ YAPARKEN MAKİNEYİ ÇALIŞTIRMAYINIZ/STOP EDİNİZ.

11- MAKİNEYİ KULLANIRKEN VE SONDAJ KAROT  UYGULAMALARI YAPARKEN, MUTLAKA KORUYUCU İŞ ELBİSELERİ VE EKİPMANLARINI KULLANINIZ. (KORUYUCU GÖZLÜK, KULAKLIK, TOZ MASKESİ, ELDİVEN, BARET VE İŞ AYAKKABILARI KULLANINIZ VE BENZERİ EKİPMANLAR )

MAKİNE İLE İŞİNİZ BİTTİKTEN SONRA DEPOSUNDA KALAN YAĞLI BENZİNİ MUTLAKA BOŞALTINIZ.

GÜVENLİ KULLANIM İÇİN TALİMATLARI OKUYUNUZ

YANLIŞ KULLANIM CİDDİ HASARLARA YOL AÇABİLİR.

  EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNESİ VE EKİPMANLARI İLE SONDAJ KAROT UYGULAMALARINDA, MUTLAKA KORUYUCU İŞ ELBİSELERİ VE EKİPMANLARINI KULLANINIZ. (KORUYUCU GÖZLÜK, KULAKLIK, TOZ MASKESİ, ELDİVEN, BARET VE İŞ AYAKKABILARI KULLANINIZ VE BENZERİ EKİPMANLAR )

KAROTLU EL TİPİ BENZİNLİ SONDAJ MAKİNELERİ SONDAJ KAROT EKİPMANLARI İLE SERT ZEMİNLERDE UYGULAMA TARİFİ 

KESİCİ ELMASLAR KAPALI HALDEDİR. KESİCİ ELMAS UÇLARINI AÇMAK (BİLEY İŞLEMİ) İÇİN KESİCİ ELMAS UCU KAROTİYER TİJE  TAKARAK, MAKİNEYE BAĞLI HALDE , BETON ZEMİN ÜZERİNDE 5 İLA 10 DAKİKA DÖNDÜRÜNÜZ, BETONDA KUM OLDUĞU İÇİN KESİCİ ELMAS UCU SÜRTÜNME İLE AÇILMIŞ HALE GELECEKTİR.

1-      EL İLE SONDAJ-KATROT UYGULAMASI YAPILACAK ALAN ( KESİCİ ELMASIN TEMAS EDECEĞİ ALAN) ÇEKİÇ VEYA BENZERİ BİR ALET İLE ÖRSELENMELİDİR, ÖRSELENME İŞLEMİ SONDAJ KAROT MAKİNESİNİN VE SONDAJ TİJİNİN (KAROTİYER) (UCUNDA ELMAS TAKILI TİJ)  MERKEZLEMESİNE YARDIMCI OLACAKTIR. EL TİPİ KAROTLU  SONDAJ -KAROT TİJLERİ 50 CM BOYUNDADIR. EL İLE  SONDAJ-KAROT UYGULAMASINA 50 CM BOYUNDA OLAN KAROTİYER İLE ( UCUNDA ELMAS OLAN TİJ) BAŞLANIR. 50 CM DERİNLİĞE ULAŞILDIKTAN SONRA KAROTİYER ( UCUNDA ELMAS OLAN TİJ) delikten çıkartılarak ve makineden ayırılarak, içindeki numune (karot) çıkartılır/boşaltılır, (sondaj-karot uygulamalarında karotiyerin, içerisindeki numune/karot çıkarılması- boşaltılması işlemi her 50 cm derinlikte yapılır). MAKİNEYE UZATMA TİJİ OLAN (düz boru tipindeki tij) takılır, uzatma tijinin ön tarafına ,karotiyer tij takılarak ,açılmış olan sondaj deliğine sokulur ve sondaj-karot uygulamasına devam edilir. 1 metre derinliğe ulaşıldıktan sonra tijler delikten çıkarılır, KAROTİYER ( UCUNDA ELMAS OLAN TİJ) ve uzatma tiji delikten çıkartılarak ve makineden ayırılarak, karotiyer tij  içerisindeki  numune (karot) çıkartılır/boşaltılır. 

2-      HELEZON TİP BURGU TİJLERİN KULLANIMI; 1 METRE DERİNLİĞİNDE AÇILAN SONDAJ DELİĞİNDE ,SONDAJ KAROT UYGULAMASINA HELEZON TİP BURGU TİJLER İLE DEVAM ETMEK İÇİN, MAKİNEYE DÜZ BORU TİPİNDE OLAN UZATMA TİJİ TAKILIR, DÜZ BORU TİPİNDEKİ UZATMA TİJİNİN ÖN TARAFINA HELEZON TİP BURGULU UZATMA  TİJİ TAKILIR, HELEZON TİP BURGULU UZATMA TİJİNİN ÖN TARAFINA ,KAROTİYER TİJİ (UCUNDA KESİCİ ELMA OLAN TİJ) TAKILIR VE 1 METRE DERİNLİĞİNDE AÇILMIŞ OLAN SONDAJ DELİĞİNE BİRBİRİNE MONTE EDİLEN TİJLER SALINARAK SONDAJ-KAROT UYGULAMASINA DEVAM EDİLİR. 1 METRE 50 CM(1,5) DERİNLİĞE İNİLDİKTEN SONRA SONDAJ DELİĞİ İÇERSİNDE BULUNAN KAROTİYER- HELEZON TİP BURGULU TİJ VE KAROTİYER DELİK İÇERİSİNDEN ÇIKARILIR VE KAROTİYER İÇERİSİNDEKİ KAROT/NUMUNE BOŞALTILIR. 

HELEZON TİP BURGU TİJLERİN AVANTAJLARI

Helezon tip/burgulu tijler, düz tip burgu tijler ile uyumlu olup her türlü sert ve yumuşak zeminlerde sondaj karot uygulamalarında tij sıkışma riskini en aza indirdiği gibi, delik içerisinde oluşan çamurun dışarı tahliyesinde de kolaylık sağlamaktadır.   Tek tij ekipmanı ile sert ve yumuşak zeminlerde sondaj ve numune (karot) alma uygulamaları yapılabilmektedir. 

3-      1 METRE 50 CM(1,5M) DERİNLİKTEN SONRAKİ TİJ UZATMALARI: OLUŞTURULAN 1,5 METRE DERİNLİKTE SONDAJ-KAROT UYGULAMASINA (TİJ UZATMALARI) DEVAM ETMEK İÇİN, MAKİNEYE TAKILAN DÜZ BORU TİPİNDEKİ UZATMA TİJİ VE KAROTİYER TİJ (UCUNDA KESİCİ ELMAS OLAN TİJ)  ARASINA HELEZON TİPİ BURGU UZATMA TİJİ EKLENEREK GEREKLİ TİJ UZATMA İŞLEMİ YAPILARAK SONDAJ-KAROT UYGULAMASINA DEVAM EDİLİR. 

4-      EL SONDAJI MAKİNESİ İLE SONDAJ –KAROT UYGULAMASI YAPILIRKEN KESİNLİKLE MAKİNAYA AŞIRI BASKI YAPILMAMALIDIR. MAKİNE KENDİ AĞIRLIĞINDA SONDAJ İŞLEMİNİ SERT ZEMİNİ KESEREK YAPACAKTIR. SONDAJ UYGULAMASI ESNASINDA MAKİNEYE AŞIRI BASKI YAPILMASI HALİNDE MAKİNE BALATALARI ZARAR GÖRECEKTİR. KAROTLU EL SONDAJ KAROT UYGULAMA ESNASINDA MAKİNEYE EL İLE HAFİF BİR BASKI YAPILMALIDIR. 

5-      EL TİPİ KAROTLU SONDAJ MAKİNESİ VE EKİPMANLARI İLE DELME İŞLEMİ 90 DERECE AÇI İLE YAPILMALIDIR VE BU AÇI KAYBEDİLMEMELİDİR. MAKİNEYİ KASTIRMADAN (KANITTIRMADAN) ÇALIŞMA YAPINIZ. ELLE  SONDAJ KAROT , UYGULAMASI ESNASINDA OLABİLECEK UÇ/TİJ SIKIŞMALARINDA KOLLARINIZIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN DİKKATLİ ÇALIŞMA YAPINIZ.  ÖRNEK: ÇALIŞMA ESNASINDA OLABİLECEK SIKIŞTIRMALARDA MAKİNEYİ UÇTAN AYIRARAK, SAPLANAN UCU T ŞEKLİNDE TASARLANMIŞ TİJ KURTARMA KOLU İLE HEP SAĞ YÖNE DOĞRU ÇEVİRME YAPARAK SIKIŞMIŞ OLAN TİJLERİ ÇIKARINIZ. 

6-       EL TİPİ KAROT SONDAJ EKİPMANLARININ TÜM TİJLERİN BAŞLIKLARINA (TİJLERİN BİRBİRLERİNE MONTE OLAN YERLERİNE),  KISMINA GRES YAĞI SÜRÜNÜZ. 

7-      EL SONDAJI UYGULAMASINDA, SU KULLANIMI ÇOK ÖNEMLİDİR. SU, SÜRTÜNMEDEN DOLAYI ISINAN TİJLERİ SOĞUTACAĞI GİBİ KESME İŞLEMİNDE DE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAKTIR.  2-3 METRE DERİNLİK İÇİN EN AZ 15 LİTRE SU GİDERİ OLACAKTIR.  ELLE YAPILAN SONDAJ KAROT UYGULAMASINDA SUYUN AZ VERİLMESİ VEYA HİÇ VERİLMEMESİ DURUMUNDA TİJLER VE KESİCİ ELMAS HASAR GÖRÜR VE DELİK İÇERİSİNDE SIKIŞMA YAPARAK, MAKİNE DE ZARAR GÖRÜR VE EL TİPİ KAROTLU SONDAJ UYGULAMASI YAPILAMAZ HALE GELİR. SONDAJ UYGULAMASI ESNASINDA OLUŞABİLECEK BİR SIKIŞMA DA KOLLARINIZIN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN DİKKATLİ VE TEMKİNLİ OLUNUZ. 

8-      EL SONDAJ KAROT MAKİNASI İLE KAROTLU SONDAJ UYGULAMASI YAPILIRKEN, EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNASINI 10-15 CM YUKARI- AŞAĞI KALDIRIP-İNDİRİMENİZ DELİK VE TİJ İÇERİSİNDE BULUNAN ÇAMURLU SUYUN  DIŞARI ATILMASINDA FAYDASI SAĞLAYACAK VE KAROTLU EL SONDAJI UYGULAMASINI KOLAYLAŞTIRACAKTIR. 

9-      KAROTLU EL SONDAJ MAKİNESİ İLE YAPILAN UYGULAMASI ESNASINDA, SU POMPALARININ İÇİNE SIVI SABUN KOYUNUZ, SABUN, KESME İŞLEMİNİ KOLAYLAŞTIRIR. 

10-  EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNELERİ VE EKİPMANLARI İLE SONDAJ KAROT UYGULAMASINI DİKEY VE YATAY OLARAK YAPABİLİRSİNİZ. 

EL TİPİ SONDAJ-KAROT MAKİNESİ İLE GERÇEKLEŞTİRDİĞİNİZ SONDAJ KAROT İŞLEMİ BİTTİĞİNDE, TİJ VE KAROTİYERLERİNİZİ TEMİZLEYİN, KURULAYIN VE TİJLERİN BİRBİRLERİNE EKLENEN YERLERİNİ GRES YAĞI İLE YAĞLAYINIZ.

GÜVENLİ KULLANIM İÇİN TALİMATLARI OKUYUNUZ

YANLIŞ KULLANIM CİDDİ HASARLARA YOL AÇABİLİR.

  EL TİPİ SONDAJ KAROT MAKİNESİ VE EKİPMANLARI İLE SONDAJ KAROT UYGULAMALARINDA, MUTLAKA KORUYUCU İŞ ELBİSELERİ VE EKİPMANLARINI KULLANINIZ. (KORUYUCU GÖZLÜK, KULAKLIK, TOZ MASKESİ, ELDİVEN, BARET VE İŞ AYAKKABILARI KULLANINIZ VE BENZERİ EKİPMANLAR )

YUMUŞAK ZEMİNLERDE SONDAJ (DELİK AÇMA) UYGULAMASI İÇİN BURGU APARATLARININ KULLANIMI

1-     EL SONDAJ MAKİNESİ İLE, YUMUŞAK ZEMİNLERDE SONDAJ (DELİK AÇMA) UYGULAMALARI İÇİN TASARLANAN TİJLER BURGU-HELEZON ŞEKLİNDEDİR. YUMUŞAK ZEMİNDE SONDAJ(DELİK AÇMA) İŞLEMİNE; MAKİNEYE, UCUNDA MATKAP OLAN ÖNCÜ BURGU İLE BAŞLANIR VE 50, 55 CM DERİNLİĞE İNİLDİKTEN SONRA, ÖNCÜ BURGUNUN ARKASINA GERİ/UZATMA BURGULARI EKLENEREK SONDAJ İŞLEMİNE DEVAM EDİLİR. 

2-MAKİNE İLE DELME İŞLEMİ 90 DERECE AÇI İLE YAPILMALIDIR VE BU AÇI KAYBEDİLMEMELİDİR. MAKİNEYİ KASTIRMADAN (KANITTIRMADAN) ÇALIŞMA YAPINIZ. MAKİNEYİ KASTIRMANI/KANITTIRMANIZ HALİNDE ŞANZIMAN İÇERİSİNDE BULUNAN DİŞLİLER ZARAR GÖREBİLİR. ÇALIŞMA ESNASINDA OLABİLECEK SIKIŞTIRMALARDA MAKİNEYİ UÇTAN AYIRARAK, SAPLANAN UCU T ŞEKLİNDE TASARLANMIŞ TİJ KURTARMA KOLUNU KULLANINIZ. TİJ KURTARMA KOLUNU İLE HEP SAĞ YÖNE DOĞRU HAREKET YAPMALISINIZ. 

3-YUMUŞAK ZEMİNLERDE SONDAJ (DELİK AÇILMASI) UYGULAMASI YAPILIRKEN KESİNLİKLE MAKİNAYA AŞIRI BASKI YAPILMAMALIDIR. MAKİNE VE BURGU APARATLARI KENDİ AĞIRLIĞINDA DELİK AÇMA İŞLEMİNİ YAPACAKTIR. SONDAJ UYGULAMASI ESNASINDA MAKİNEYE AŞIRI BASKI YAPILMASI HALİNDE MAKİNE BALATALARI ERKEN BİTECEKTİR. UYGULAMA ESNASINDA HAFİF BİR BASKI YAPILMALIDIR. 

4-MAKİNA İLE YUMUŞAK ZEMİNDE SONDAJ UYGULAMASI YAPILIRKEN, MAKİNAYI 15CM-20 CM YUKARI- AŞAĞI KALDIRIP-İNDİRİMENİZ DELİK İÇERİSİNDE VE BURGULAR ETRAFINDA TOPLANAN ÇAMURUN DIŞARI ATILMASINDA FAYDASI SAĞLAYACAK VE SONDAJ UYGULAMASINI KOLAYLAŞTIRACAĞI GİBİ OLUŞABİLECEK BURGU SIKIŞMALARINI ENGELLEYECEKTİR. 

5-SONDAJ UYGULAMASINDA, SU KULLANIMI ÇOK ÖNEMLİDİR. SU, SÜRTÜNMEDEN DOLAYI ISINAN BURGULARI SOĞUTACAĞI GİBİ DELME İŞLEMİNDE DE BÜYÜK FAYDA SAĞLAYACAKTIR.  2-3 METRE DERİNLİK  İÇİN  EN AZ 15 LİTRE SU GİDERİ OLACAKTIR. SONDAJ UYGULAMASINDA SUYUN AZ VERİLMESİ VEYA HİÇ VERİLMEMESİ DURUMUNDA BURGULAR HASAR GÖRÜR VE DELİK İÇERİSİNDE SIKIŞMA YAPARAK SONDAJ UYGULAMASI YAPILAMAZ HALE GELİR.  

6-TÜM TİJLERİN ARKA KISIMLARINA (TİJLERİN BİRBİRLERİNE GEÇEN YERLERİNE),  KISMINA GRES YAĞI SÜRÜNÜZ. 

7-SONDAJ UYGULAMASI ESNASINDA, SU POMPALARININ İÇİNE SIVI SABUN KOYUNUZ, SABUN KESME İŞLEMİNİ KOLAYLAŞTIRIR. 

8-SONDAJ (DELİK AÇMA) UYGULAMASINI DİKEY VE YATAY OLARAK YAPABİLİRSİNİZ. 

9-SONDAJ İŞLEMİ BİTTİĞİNDE, BURGULARINIZI TEMİZLEYİN, KURULAYIN VE BİRBİRLERİNE EKLENEN YERLERİNİ GRES İLE YAĞLAYINIZ.

Ürün Resimleri

Uygulama Videoları

El Tipi Benzinli Sondaj Karot Uygulama Videosu

Kawasaki Motorlu El Tipi Sondaj Karot Videosu

Karotlu El Tipi Sondaj Makinesi Videosu

El Tipi Benzinli Sondaj Karot Uygulama Videosu