İN-KA El Tipi Karot Ekipmanları

KAROT EKİPMANLARIN TOPLU HALDE FOTOSU

İN-KA Benzinli Karot Makinaları

KAWASAKİ TJ 53 E

İN-KA El Tipi Karot Sistemleri

İN-KA el karot sistemlerini kullanmak için profesyonel olmaya gerek yoktur. İN-KA el tipi karot/el tipi sondaj sistemlerinin kullanımı çok kolaydır. Kullanım kılavuzunu okuyan herkes tarafından rahatlıkla kullanılabilmektedir.

El tipi karot sistemleri firmamız tarafından tasarlanmıştır ve patenti de firmamıza aittir. İN-KA el tipi sondaj, el karot sistemleri; mermer, maden sahalarında, taş ocaklarında kullanılmak üzere firmamız tarafından tasarlanmış bir ön tespit sistemidir. Mermer ve maden sahalarında, numune alma uygulamaları, renk, çatlaklık, tenör ve malzeme kalitesi ayna yüksekliği gibi tespitlerin gerçekleştirilmesi, İN-KA karot makinaları ile çok ekonomik ve hızlıdır. İN-KA el tipi karot makineleri seyyar/mobil nitelikte olduğu için çalışma yapılacak sahaya ulaşımın sağlanmasına ilişkin herhangi bir yol açma çalışması ve yapımına da ihtiyaç olmayacaktır.

Şirketimiz bünyesinde bulunan İN-KA sondaj makinası ekipmanlarının montaj, demontaj işlemi pratik ve hızlı olduğundan arazide yapılacak el karotu uygulamaları daha ekonomik ve hızlı şekilde tamamlanmaktadır. İN-KA el sondaj sistemleri insan gücü ile taşınabilir ve portatif olmasından dolayı nakliye kolaylığı ile her türlü sert ve yumuşak zeminlerde, her açıdaki eğimlerde 42 mm/45 mm çapında karot/sondaj deliği elde edilerek, 33 mm/35 mm çapları arasında ve 5-10-15 ve 20 metre derinliklerde karot (numune) elde edebilmektedir. Mermer ve maden sahalarında, numune alma uygulamaları, renk, çatlaklık, tenör ve malzeme kalitesi ayna yüksekliği gibi tespitlerin gerçekleştirilmesi, İN-KA el tipi benzinli sondaj karot makineleri ile ekonomik ve hızlıdır. İN-KA el karot sistemleri 5, 10, 15 ve 20 metre uzunluklardaki takımlar halinde ve çeşitli güçlerde 7 farklı marka ve model ithal benzinli motorlar ile satışa sunulmuştur.

İN-KA benzinli karot sistemlerinin servis ve yedek parça hizmetleri firmamız bünyesinde müşteri memnuniyeti ön planda tutularak sağlanmaktadır. İN-KA el sondajı makinalarında kullandığımız tüm ekipmanlar ve el karot sistemlerimizde kullanmakta olduğumuz şanzımanlar ve diğer tüm alt takım (tijler, sondaj boruları, karotiyerler, kesici elmaslar vb.) firmamız tarafından imal edilmekte olup sadece benzinli motorları yurt dışından ithal olarak kullanmaktayız. İN-KA el tipi karot sistemlerimizde kullanılan tijlerimiz çelik malzemeden imal edilmekte ve tij boyları 50 cm uzunluğunda olup geçmeli/takmatik sistemlidir. (Tijlerin birbirlerine eklenmesi/ayrılması el ile rahatlıkla yapılabilmektedir.)

İN-KA el tipi sondaj karot sistemlerinde geliştirdiğimiz ve kattığımız yenilik ile burgulu (auger) tijleri düz boru tip tijler ile aynı anda birbirlerine eklemeli olarak tasarlamış olduğumuzdan tek tip tij ekipmanı ile her türlü sert ve yumuşak zeminlerde el karotu/elsondajı uygulamaları kolay hızlı ve ekonomik hale getirilmiştir. İN-KA el tipi karot sistemleri ile uygulama yapılan zeminin jeolojik yapısına bağlı olarak maksimum 20 metre derinliğe ulaşılabilmektedir. İN-KA el tipi karot sondaj makineleri ile alınan numuneler (karotlar) üzerinde kolaylıkla laboratuvar ortamında tek eksenli basma dayanımı ve benzer deneyler/testler yapılabilmektedir.