İN-KA Benzinli Delici Kırıcı

İN-KA Benzinli Delici Kırıcı

İN-KA Benzinli Delici Kırıcı

İN-KA Benzinli Delici Kırıcı Özellikleri

 

Tahrik Motoru:2 Zamanlı Benzinli Motor
Kapasite:51.7 ML
Max. Motor Gücü:7000 de 1300 W
Yakıt Karışımı(Yakıt Yağı:30:1
Darbe Hızı:3200 l/
Çekiç Hızı:400 p/dk
Darbe Kuvveti:18 Joule
Tank Kapasitesi:0.9 Lt
Maksimum Çapı:52 mm
Tutucu:SDS-Max
Net Ağırlık:15.2 Kg
TÜV-GS Onaylı

İN-KA Benzinli Delici Kırıcı

İN-KA benzin motorlu delici, kırıcı makineler 15,2 kg ağırlığında ve 2 zamanlı benzin motorludur.

Benzin motorlu olması nedeniyle, istenilen her arazide yatay ve dikey olarak çalıştırılabilir.

Benzinli hiltilerin gücü ağırlığı ile orantılıdır. Bu tür benzin motorlu delici-kırıcı makinelerde en ideali ve kullanışlı olanı ağırlığı 15,2 kg ağırlığında olan benzinli hiltiler dir. Küçük ağırlıkta olan hiltiler  sadece küçük işlerde kullanılır. 15,2 ağırlığındaki benzinli hiltileri hem küçük kırma, delme işlerinde hem de büyük kırma, delme işlerinde de rahatlıkla kullanılır.  15,2 kg ağırlığındaki benzinli hiltiler, benzinli kırıcı deliciler herkes tarafından kolaylıkla kullanılır.

15,2 kg’ dan daha ağır hiltiler örnek olarak 20 kg ve üzerinde ağırlığa sahip olan hiltileri çalışma ağırlığından dolayı sadece  işinde profesyonel olan operatörler kullanabilmektedir. Bu yüzden 15,2 kg ağırlığındaki benzinli hiltiler herkes tarafından rahatlıkla kullanılır. Küçük kilolarla da/küçük ağırlıkta olan hiltiler sadece küçük işlerde kullanılır.  BENZİNLİ HİLTİ de ideal olan 15,2 kg ağırlığındaki hiltilerdir.

2 ZAMANLI BENZİNLİ DELİCİ KIRICI MAKİNE KULLANIM TALİMATI 

1-  1 LİTRE BENZİNE, 50 ml 2 ZAMANLI MOTOR YAĞI EKLENEREK KARIŞIM YAPILACAKTIR. Benzin ve yağ dışarıda (makine deposuna konulmadan önce) bir bidon içerisinde iyice ÇALKALADIKTAN/KARIŞTIRILDIKTAN SONRA, MAKİNE DEPOSUNU YAĞLI BENZİN İLE DOLDURUNUZ. 

2-   KARBÜRATÖRÜN ÜZERİNDE BULUNAN SİYAH KOLU (III) SİMGESİNE GETİRİNİZ VE KARİBÜRÖTÖRÜN ÜZERİNDEKİ LASTİK POMPAYI POMPALIYARAK KARBÜRATÖRÜ BENZİN İLE DOLDURUNUZ. 

3-   BENZİN POMPALAMASININ ARDINDAN KARBÜRATÖRÜN ÜZERİNDEKİ SİYAH KOLU (I/I) SEMBOLUNE GETİRİNİZ VE START İPİNİ ÇALIŞANA KADAR ÇEKİN, MAKİNENİN ÇALIŞMASIYLA HEMEN KARBÜRATÖR ÜZERİNDE KOLU (III) SEMBOLUNE GETİRİN KOLUNU AŞAĞI İNDİRİN. 

4-   STOP DÜĞMESİ TUTMA KOLUNDA BULUNAN KIRMIZI DÜĞMEDİR. 

5-  İLK ÇALIŞTIRMAYI BİR DEPO BENZİN BİTENE KADAR, MAKİNEYİ YÜKE SOKMADAN ARA ARA GAZ VEREREK VE RÖLANTİDE ÇALIŞTIRARAK RODAJ İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRİN. 

6-  HER BİR SAATLİK ÇALIŞMA SONRASINDA MAKİNEYİ STOP EDEREK 10-15 DAKİKA MAKİNEYİ DİNLENDİRİNİZ. 

7-   MAKİNE İLE KIRMA VE DELME İŞLEMİ YAPILIRKEN, MAKİNEYİ KASTIRMADAN (KANITTIRMADAN) ÇALIŞMA YAPINIZ. ÖRNEK: ÇALIŞMA ESNASINDA OLABİLECEK UÇ (ELMAS BURGU-KESKİ V.B)  SAPLANMALARINDA MAKİNEYİ UÇTAN AYIRARAK, SAPLANAN UCU ÇIKARINIZ. 

8-   BENZİNLİ HİLTİ İLE SÜREKLİ DARBEDE  ÇALIŞMA YAPILMASI GEREKLİ İSE, ŞANZIMANIN YAĞSIZ KALMAMASI İÇİN, MAKİNEYİ DELİCİ KOMUTUNA ALARAK, BOŞTA VE YÜKE SOKMADAN DÖNDÜRÜNÜZ . 

9-   MAKİNEYİ YAĞSIZ BENZİNLE KESİNLİKLE ÇALIŞTIRMAYINIZ.  

10-  2 ZAMANLI  BENZİNLİ DELİCİ KIRICI  MAKİNESİ İÇİN SHELL 95 OKTAN KURŞUNSUZ BENZİN TAVSİYE EDİLMEKTEDİR. 

11- 2 ZAMANLI BENZİNLİ MOTOR İÇİN YAĞ SINIFI: 2T’DİR.(BENZİNLİ)

12- MAKİNE İLE İŞİNİZ BİTTİKTEN SONRA DEPOSUNDA KALAN BENZİNİ BOŞALTINIZ. 

13- MAKİNEYİ KULLANIRKEN, BENZİN DOLDURULMASI, BOŞALTILMASI İŞLEMLERİNDE MOTORU STOP EDİNİZ,  ATEŞ, ALEV, KIVILCIM ÇIKARICI VE  YANICI MADDELERİ (SİGARA VB.) UZAK TUTUNUZ.

Ürün Resimleri

Uygulama Videoları

İN-KA Benzinli Delici Kırıcı